Czy wiesz, że to właśnie mieszkania na rynku wtórnym cieszą się największą popularnością? Nowi nabywcy doceniają przede wszystkim ich często doskonałą lokalizację oraz możliwość wprowadzenia się do nieruchomości natychmiast, bez dodatkowych kosztów oraz czasu, jaki trzeba poświęcić na wykończenie mieszkania.
Pomimo licznych zawirowań na rynku nieruchomości, najpierw spowodowanych pandemią koronawirusa, a teraz wciąż rosnącą inflacją i drożejącymi usługami instytucji bankowych w ramach zaciągania kredytów hipotecznych, odnotowano nie tylko wzrost sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym, ale również 10% wzrost ich cen. Eksperci uznają, że taka tendencja utrzyma się przez co najmniej kilka najbliższych lat.
Jeśli i Ty chcesz sprzedać mieszkanie, dobrze przygotuj się do takiej transakcji. Branża nieruchomości to ta, na której obraca się dużymi kwotami, dlatego też wiąże się ze sporym ryzykiem, a sprzedaż musi być odpowiednio zabezpieczona. Sprawdź krok po kroku wszystkie etapy sprzedaży swojego mieszkania. Jak ustalić wartość mieszkania i jak szybko sprzedać mieszkanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.
Sprzedaż własnej nieruchomości wynika najczęściej z kilku czynników. Przeprowadzka do innego miasta, otrzymanie mieszkania w spadku, niewystarczające warunki lokalowe albo problemy z utrzymaniem płynności finansowej, to tylko niektóre z nich. Nic dziwnego, że właścicielowi zawsze zależy na tym, aby sprzedaż mieszkania w Warszawie bądź w innej lokalizacji była jak najbardziej opłacalna. Chcesz sprzedać mieszkanie z zyskiem? Zgłoś się do profesjonalistów!
Zanim wystawisz nieruchomość na sprzedaż, zadbaj o jej profesjonalną wycenę. Rzeczoznawca weźmie pod uwagę różne kryteria, takie jak lokalizacja nieruchomości, jej powierzchnia, stan techniczny oraz jakość użytych do wykończenia materiałów i dodatkowe bonusy, takie jak winda w bloku, balkon, garaż czy osiedlowy plac zabaw i monitoring, na jakie może liczyć potencjalny nabywca. Koniecznie sprawdź również oferty konkurencji, czyli inne mieszkania na sprzedaż, jakie wystawiono w Twojej okolicy.
O ile jeszcze do niedawna właściciele mieszkań skupiali się przede wszystkim na samodzielnej sprzedaży nieruchomości, a z usług agencji nieruchomości korzystali jedynie ci, którzy nie mieli na to czasu, o tyle dzisiaj widać wyraźną tendencję w zakresie podejmowania współpracy z profesjonalistami.
Pamiętaj, że to agencja nieruchomości zadba nie tylko o należyte przygotowanie i prezentację Twojego mieszkania, ale również o całkowite bezpieczeństwo w ramach realizowanej transakcji. Ponadto standardowy proces sprzedaży mieszkania na rynku wtórnym przebiega w czasie od kilku miesięcy do nawet dwóch lat. Jeśli zależy Ci na szybkiej transakcji, lepiej zaufać pośrednikom z wieloletnim doświadczeniem, bazą potencjalnych klientów i doskonałymi umiejętnościami negocjacyjnymi i sprzedażowymi.
Liczy się pierwsze wrażenie, musisz wziąć pod uwagę, że inwestycja w zakup nieruchomości jest dla większości nabywców tą najważniejszą w życiu. Ponadto wciąż blisko połowa transakcji przebiega z wykorzystaniem finansowego wsparcia w ramach zaciąganego kredytu hipotecznego. Przyszły właściciel musi być całkowicie przekonany, że nieruchomość będzie jego idealnym “gniazdkiem”. Najszybciej sprzedają się nieruchomości w dobrym stanie technicznym, za te zadbane, zaaranżowane zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie wykończenia wnętrz i nowoczesną sztuką budownictwa trzeba też zapłacić więcej. Nierzadko nawet niewielkie zmiany kosmetyczne (home staging) oraz wysprzątanie mieszkania (decluttering) pozwalają poprawić wizerunek nieruchomości. We wstępnym etapie musisz postarać się o zainteresowanie ofertą, weź pod uwagę, że na rynku nieruchomości panuje ogromna konkurencja. Bardzo często znaczenie ma sama jakość ogłoszenia. Właściciele nieruchomości z reguły popełniają podstawowy błąd, nie ujmując w nim podstawowych informacji, podając błędne dane czy zamieszczając nieatrakcyjne zdjęcia.
Sprzedaż mieszkania w Warszawie czy w innej lokalizacji zawsze wiąże się z szeregiem formalności, jakie musi spełnić aktualny właściciel. Przede wszystkim zapoznaj się z regulacjami prawnymi, jakie będą Cię obowiązywać. Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie przed upływem 5-ciu lat od momentu jego nabycia czy otrzymania w spadku, będziesz musiał rozliczyć się z tej transakcji z Urzędem Skarbowym.
Właściciel nieruchomości na sprzedaż musi posiadać niezbędne dokumenty, które umożliwią przeprowadzenie transakcji, sporządzenie i podpisanie nowego aktu notarialnego. Do takich zalicza się:
W ostatnich latach rynek nieruchomości przeżywał okres wielkiego boomu, a ogromna liczba mieszkań została nabyta z wykorzystaniem finansowego wsparcia, jakim jest kredyt hipoteczny. Maksymalny okres spłaty takiego zobowiązania to 30 lat, chociaż przeciętny kredytobiorca pozbywa się kredytu hipotecznego już po 11 latach. Okazuje się, że nie każdy klient może pozwolić sobie na wcześniejsze pozbycie się kredytu. Istnieje również możliwość sprzedania nieruchomości, na którą został zaciągnięty kredyt. Jak sprzedać mieszkanie z kredytem? Poznaj szczegóły już teraz.
Nieruchomością, na jakiej ciąży hipoteka można dowolnie dysponować. Tak naprawdę żadnym problemem nie jest jej wynajem ani sprzedaż, natomiast nie da się ukryć, że z taką transakcją wiąże się nieco więcej formalności. Dobrą informacją jest natomiast to, że dodatkowe obowiązki spoczywają po stronie sprzedającego, więc kupujący mieszkanie zachowuje pełen komfort realizacji transakcji.
Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie z kredytem, odpowiednio przygotuj się do takiej transakcji. O tych etapach sprzedaży nieruchomości z kredytem musisz pamiętać:
Czy wiesz, że coraz więcej właścicieli nieruchomości decyduje się powierzyć zadanie jej sprzedaży profesjonalistom? Nie wynika to jedynie z braku czasu na samodzielne znalezienie klienta i przeprowadzenie transakcji. Współpraca z agencją nieruchomości i pomoc specjalisty to tak naprawdę ogrom zalet. Jeśli masz w planach sprzedaż mieszkania, zrób to z doświadczonym pośrednikiem o najlepszych kompetencjach. Sprawdź, dlaczego warto!
Stworzenie zachęcającej oferty, prezentacja nieruchomości potencjalnym nabywcom, finalizacja transakcji u notariusza, tak ogólny opis poszczególnych etapów sprzedaży nieruchomości wydaje się prosty w realizacji. To tylko pozory. Musisz wiedzieć, że połowa sukcesu to nie tylko idealnie stworzona oferta, która zawiera najważniejsze informacje techniczne i atrakcyjne zdjęcia, ale również jej publikacja na odpowiednich portalach. Pamiętaj, że na rynku nieruchomości panuje ogromna konkurencja, a w Twojej lokalizacji na pewno sprzedawanych jest wiele mieszkań. Współpracując z dobrym pośrednikiem, możesz liczyć nie tylko na dobrze skonstruowane ogłoszenie, ale również na bazę potencjalnych klientów i fachową prezentację Twojego mieszkania z uwzględnieniem jego najważniejszych walorów, co znacznie przyspiesza sprzedaż. Warto też zauważyć, że agent posiada niezbędne kwalifikacje, aby sprawdzić stan techniczny nieruchomości i zadbać o wszelką dokumentację oraz przeprowadzenie formalności, aby finalizacja transakcji mogła przebiec bez żadnego problemu. Niektóre nieruchomości są obciążone kredytem hipotecznym, na inne to klient musi zaciągnąć tego rodzaju zobowiązanie. Różny może być też stan prawny mieszkania, nie każdy sprzedający nieruchomość oraz przyszły właściciel zna obowiązujące przepisy prawa w tym zakresie. Tak naprawdę transakcja sprzedaży nieruchomości jest skomplikowana. W obliczu tych informacji na pewno już wiesz, dlaczego warto korzystać z usług pośrednika nieruchomości.
Samodzielna sprzedaż mieszkania wiąże się najczęściej jedynie z publikacją oferty na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych. Takie działanie nie jest zbyt skuteczne, a pozbycie się nieruchomości może trwać długie lata. Profesjonalna agencja nieruchomości zatrudnia fachowców, którzy są mistrzami sprzedaży i negocjacji. Co więcej, doskonale znają tajniki home staging z zakresu przygotowania mieszkania pod sprzedaż, a w razie potrzeby wdrażają decluttering, aby “cztery kąty” wystawione na sprzedaż prezentowały się jak najbardziej estetycznie. Ciekawostką jest to, że agencje nieruchomości wdrażają kompleksowe strategie marketingowe, nie ograniczając swoich działań jedynie do publikacji oferty. Współpraca z klientem jest najczęściej “szyta na miarę” indywidualnych potrzeb sprzedającego i warunków technicznych samego mieszkania. Obecność na branżowych targach, dodatkowe banery, plakaty czy ulotki sprzedażowe, to kolejne, skuteczne narzędzia, dzięki którym sprzedaż mieszkania przez pośrednika odbywa się szybko i sprawnie.
Współpraca z agencją nieruchomości jest nie tylko skuteczna, ale również zapewnia całkowite bezpieczeństwo w ramach przeprowadzanych transakcji. Jak wygląda sprzedaż mieszkania przez agencję? Doświadczony pośrednik z biura nieruchomości czuwa nad prawidłowym przebiegiem sprzedaży zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, kompletuje dokumenty, pilnuje terminów, wspiera klienta na każdym etapie, nie tylko do momentu podpisania aktu notarialnego, ale aż do czasu przekazania kluczy nowemu właścicielowi.
Wielu właścicieli mieszkań, którzy podjęli decyzję o sprzedaży nieruchomości, wolą współpracować z kilkoma agencjami nieruchomości, licząc, że wtedy szanse na szybkie znalezienie zainteresowanego klienta wzrastają. Nic bardziej mylnego, umowa otwarta sprawia, że agenci nie traktują oferty priorytetowo, ponieważ zdają sobie sprawę, że konkurencja może ich wyprzedzić. Umowa na wyłączność bardziej motywuje i angażuje pośrednika, ponieważ ma on pewność, że wszelkie działania zbliżają go do otrzymania prowizji. Gdy zawrzesz umowę na wyłączność ze sprawdzonym agentem, staje się on Twoim pracownikiem: jest z Tobą w kontakcie zawsze, kiedy tego potrzebujesz i kiedy sytuacja tego wymaga, raportuje co dzieje się ze sprzedażą i reaguje na bieżącą sytuację oraz zmiany na rynku nieruchomości.
Decyzja o samodzielnej sprzedaży mieszkania najczęściej podyktowana jest chęcią oszczędności. Chodzi o prowizję, jaką agencje nieruchomości pobierają za wsparcie w realizacji całej transakcji. To jednak błędne myślenie, ponieważ tak naprawdę brak zaangażowania pośrednika może przynieść wręcz odwrotny skutek. Sprzedaż mieszkania z pośrednikiem szybciej przynosi pożądane efekty, ponieważ to specjalista z agencji nieruchomości doskonale zna wszelkie mechanizmy, jakie funkcjonują w branży. Również on jest w stanie rzetelnie wycenić wartość sprzedawanego mieszkania. Agent do spraw nieruchomości podpowie, do jakiej grupy potencjalnych klientów kierować ofertę sprzedaży mieszkania, a prowadzone przez niego prezentacje mogą przyczynić się do szybszej realizacji transakcji. Co więcej, to pośrednik potrafi przeprowadzić skuteczne negocjacje z korzyścią dla właściciela nieruchomości. Finalnie, współpraca z agencją nieruchomości jest jak najbardziej opłacalna, a sprzedający mieszkanie może tylko na niej zyskać. Lepsza cena i optymalne doradztwo jak najbardziej pokrywają prowizję, którą pobiera ekspert.
Rozkład pomieszczeń, metraż, rozmieszczenie okien, to czynniki, które inwestorzy najczęściej biorą pod uwagę podczas oglądania nieruchomości. Okazuje się jednak, że jest to zbyt mało, aby móc wybrać idealne mieszkanie. Bardzo często potencjalni nabywcy nie potrafią określić swoich potrzeb, a samodzielna weryfikacja nieruchomości na rynku pierwotnym czy wtórnym nie pozwala dokładnie ocenić jej stanu. Pamiętaj, że estetyka oczywiście ma znaczenie, ale to jakość pod względem technicznym i funkcjonalnym ma priorytetowe znaczenie. Na co uważać przy kupnie mieszkania? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.
Zakup mieszkania to najczęściej najważniejsza inwestycja w życiu, co więcej, nie jest realizowana zbyt często, dlatego nic dziwnego, że do końca nie wiadomo, o co pytać właściciela nieruchomości. Pośrednik z agencji nieruchomości jest właśnie po to, aby wskazać Ci najważniejsze kryteria. Oto lista pytań przy zakupie mieszkania, którą warto uwzględnić:
Dokładnie przeczytaj ogłoszenie sprzedaży mieszkania, wykonaj telefon do właściciela albo omów ofertę z pośrednikiem, aby dokonać wstępną weryfikację. Koniecznie umów się na prezentację mieszkania, wcześniej możesz poznać lokalizację i warunki otoczenia, na przykład stan techniczny osiedla, utrzymanie terenów wspólnych, kwestie estetyczne i porządkowe. Sprawdź, czy nieruchomość znajduje się na terenie ogrodzonym, strzeżonym bądź monitorowanym i czy na klatce jest domofon oraz winda, jeśli Ci na tym zależy.
Zanim wejdziesz do mieszkania, dokładnie przyjrzyj się klatce schodowej. Przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego ważny jest również stan techniczny całego budynku, niepokojące mogą być na przykład spękania na ścianach. Klatka schodowa utrzymana w złym stanie, zanieczyszczona i zaniedbana może świadczyć o innych lokatorach i potencjalnych sąsiadach oraz o funkcjonowaniu całej wspólnoty.
Na co uważać przy kupnie mieszkania? Oczywiście na jego stan techniczny. Jeśli będzie zły, musisz liczyć się z przeprowadzeniem remontu, co z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wszelkie wady nieruchomości dadzą Ci jednak podstawy, aby uzyskać niższą cenę. Jak negocjować przy zakupie mieszkania? Przede wszystkim musisz mieć solidne podstawy, aby żądać niższej ceny, dlatego nieocenione jest wsparcie profesjonalistów. Współpraca z agentem i rzeczoznawcą pozwoli na dokładną ocenę mieszkania i jego rzeczywistego stanu. Weź pod uwagę, że wdrożenie zasad home staging oraz declutteringu świetnie wpływa na pozytywne, pierwsze wrażenie oraz wygląd poszczególnych pomieszczeń, ale pomaga również kamuflować różnego rodzaju mankamenty, które mogą mieć później znaczenie dla funkcjonowania wszystkich domowników.
Oprócz aspektów, które wynikają z Twoich indywidualnych preferencji, istotne mogą być też te ogólne, które zawsze wpływają na komfort codziennego mieszkania. Właśnie dlatego podczas oglądania nieruchomości zwróć uwagę:
Jeśli wiesz już, jak oglądać używane mieszkanie przed zakupem, sprawdź jeszcze, ile razy zrealizować oględziny nieruchomości. Co istotne, tak modne w ostatnim czasie video prezentacje i wirtualne spacery po mieszkaniu są dobrą opcją, ale nigdy nie powinny być jedyną ani taką, która wpłynie na decyzję o zakupie. Oczywiście, wizyta w mieszkaniu na sprzedaż online może zaoszczędzić mnóstwo czasu i będzie świetnym wstępem w ramach weryfikacji nieruchomości, ale to bezpośrednie spotkanie z samym właścicielem oraz agentem i obejrzenie mieszkania “na żywo” jest priorytetem.
Pierwsza wizyta w mieszkaniu wystawionym na sprzedaż nie trwa zazwyczaj długo, przeznacz na nią nie więcej niż 20 minut. Jeśli oferta Cię zainteresuje, umów się na oględziny nieruchomości po raz kolejny. Z reguły 2-3 wizyty wystarczą, aby podjąć tę ostateczną decyzję, a potem dopełnić wszelkich formalności.
Ceny na rynku nieruchomości zmieniają się diametralnie, od kilku lat zauważyć można wyraźną tendencję rosnącą. Zastanawiasz się, jak sprawdzić wartość mieszkania, żeby sprzedać je z jak największym zyskiem? A może wycena nieruchomości jest Ci niezbędna tylko orientacyjnie, żeby dobrze przygotować się do takiej transakcji i podjąć ostateczną decyzję? Bez względu na powody, pamiętaj, że ceny transakcyjne nieruchomości są naprawdę różne i zależą od licznych czynników. Dowiedz się, jak obliczyć wartość rynkową mieszkania, żeby nie sprzedać za tanio. Wycena nieruchomości sprawdza się również przy kupnie, aby zweryfikować na przykład możliwości negocjacji ceny i opłacalność inwestycji.
Jakie czynniki należy brać pod uwagę przy wstępnym oszacowaniu ceny nieruchomości? To przede wszystkim:
Od 2015 roku odnotowuje się stały wzrost cen nieruchomości, w ostatnim czasie wpływ na nie ma również inflacja. Uwzględnienie warunków, jakimi rządzi się rynek mieszkaniowy, jest kluczowe, aby oszacować wartość mieszkania, ale nie można zapominać o czynnikach, które różnicują cenę. Oprócz wyżej wymienionych kryteriów podstawą wyceny mieszkania są również opinie innych. Uwzględnić warto renomę okolicy, dzielnicy czy samego osiedla, w tym bezpieczeństwo lokalizacji czy komfort mieszkania, patrząc na rozbudowaną infrastrukturę. Co więcej, przed ustaleniem ostatecznej ceny mieszkania na sprzedaż istotne jest również wzięcie pod uwagę konkurencji. Chcesz wiedzieć, ile jest warte mieszkanie? Koniecznie zweryfikuj oferty sprzedaży nieruchomości w Twojej okolicy. Bierz pod uwagę mieszkania o podobnym metrażu i standardzie wykończenia.
Komfort mieszkania jest indywidualny i zależy od potrzeb potencjalnego nabywcy. Weź jednak pod uwagę, że stawka za mieszkanie może zostać obniżona w przypadku różnych niekorzystnych czynników. Zły stan techniczny mieszkania, wady, które wymagają poniesienia dodatkowych kosztów, ale również nieprzyjazna okolica czy brak miejsca parkingowego, to tylko niektóre kryteria, które mogą zostać wykorzystane w trakcie negocjacji cenowych.
Jak widzisz, wycena nieruchomości wcale nie jest taka prosta, a chodzi przecież o to, aby mieszkanie sprzedaż za jak najwyższą, możliwą cenę. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów, fachową wyceną wartości nieruchomości nierzadko zajmuje się agencja nieruchomości.
W sieci bez problemu znajdziesz proste narzędzia do szacowania wartości nieruchomości, natomiast nie do końca są one wiarygodne i nie dają podstaw, aby można było posłużyć się ich wynikami w ramach konstruowania oferty sprzedaży mieszkania. Wszystko dlatego, że bardzo często na wartość mieszkania na rynku wtórnym wpływ mają liczne czynniki, których ogólne kalkulatory do wyceny nieruchomości nie biorą pod uwagę. Są one pomocne raczej w ramach uzupełnienia czy aby potwierdzić prawidłową wycenę stworzoną przez eksperta.
Najlepszą opcją jest skorzystanie z usług rzeczoznawcy, takie rozwiązanie oferuje większość profesjonalnych agencji nieruchomości.
Jak przebiega wycena mieszkania przy współpracy z fachowcem? Rzeczoznawca weźmie pod uwagę wszystkie niezbędne czynniki, ale większą uwagę zwróci na stan nieruchomości i zastosowaną technologię budowlaną. Dzięki temu wskaże realną wartość mieszkania.
Co więcej, współpraca z agencją nieruchomości pozwala ocenić nieruchomość przez pośredników z wieloletnim doświadczeniem. To właśnie oni doskonale znają ten rynek, przecież na co dzień zajmują się wsparciem w ramach sprzedaży i zakupu mieszkań. Agent z agencji nieruchomości wskaże, jak w prosty i niekosztowny sposób podnieść wartość mieszkania, nierzadko wystarczy lekka kosmetyka wnętrz, aby móc żądać od potencjalnych nabywców więcej.
Dlaczego nie warto podejmować prób wyceny nieruchomości samodzielnie, bez właściwej wiedzy i doświadczenia? Oferowanie mieszkania w zbyt niskiej cenie spowoduje po prostu stratę finansową w ramach zrealizowanej transakcji, natomiast zbyt wygórowana cena przyczyni się do braku zainteresowania ofertą.
Nie ma wątpliwości, że zakup mieszkania to jedna z najważniejszych i nierzadko największych inwestycji w życiu. Właśnie dlatego decyzja o wyborze konkretnej nieruchomości musi być dokładnie przemyślana, a samo mieszkanie dobrze sprawdzone.
Sprawdź, na co uważać, o co pytać przy zakupie mieszkania i jakie są zagrożenia związane z zakupem mieszkania. Uniknij problemów inwestycyjnych i ciesz się wymarzonymi “czterema kątami”.
Bez względu na to, czy chcesz nabyć mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym, uwzględnij pierwsze wrażenie, jakie odczułeś po zobaczeniu nieruchomości. Czy masz jakieś zarzuty odnośnie lokalizacji, okolicy, standardu osiedla, budynku, w którym znajduje się mieszkanie i samej nieruchomości? Nie pasuje Ci rozkład pomieszczeń, zbyt mały metraż kuchni albo brak windy? Zastanów się, na jakie kompromisy możesz pójść, a które aspekty są całkowicie nie do zaakceptowania. Stwórz listę zalet i wad każdej nieruchomości.
Kluczowe są Twoje własne wymagania. Dla niektórych atutem będzie usytuowanie nieruchomości na parterze, dla innych najwyższa kondygnacja. Możesz zdecydować się na mieszkanie w stanie deweloperskim albo nieruchomość z rynku wtórnego. Mieszkanie może być gotowe do zamieszkania albo takie do gruntownego remontu. Musisz wiedzieć, że bez względu na rodzaj nieruchomości, zawsze występują pewne zagrożenia związane z zakupem mieszkania, o których laik nie ma pojęcia. Właśnie dlatego tak ogromną popularnością cieszy się dzisiaj współpraca z profesjonalną agencją nieruchomości. Doświadczony agent uwzględni Twoje potrzeby, wykona research, ale też będzie wspierał w ramach realizacji wszelkich formalności.
Stan techniczny budynku i samego mieszkania jest kluczowy, biorąc pod uwagę tak ogromną inwestycję. Aby poznać wszelkie, ewentualne wady nieruchomości najlepiej poprosić o jej sprawdzenie przez agenta oraz wykonanie wyceny przez rzeczoznawcę. Konieczna jest weryfikacja instalacji, ścian, stolarki okiennej, armatury łazienkowej czy podłogi. Dobrze sprawdzić również stan klatki schodowej oraz spytać o planowane remonty budynku.
Agent z agencji nieruchomości dopilnuje, aby nabywana nieruchomość była odpowiednio uregulowana prawnie. Przecież nie chcesz kupić mieszkania z lokatorem albo zadłużonego? Należy również dokonać analizy księgi wieczystej oraz zweryfikować stan nieruchomości, jeśli ciąży na niej zabezpieczenie hipoteczne.
Co ważne, potencjalni inwestorzy bardzo często tracą czujność przy zakupie mieszkania od dewelopera. Nie jest to korzystna sytuacja, wciąż zdarza się, że nabywana jest tzw. dziura w ziemi, a deweloper ucieka od odpowiedzialności oddania mieszkania do użytku w ustalonym terminie. Pamiętaj, że w przypadku takiej inwestycji istotne są nie tylko warunki techniczne nieruchomości, ale również dokumentacja i dopełnienie wszelkich formalności. Prospekt informacyjny, przedwstępna umowa kupna mieszkania czy otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy, to tylko niektóre z priorytetowych aspektów, na które uwagę powinien zwrócić kupujący. Współpraca z pośrednikiem z agencji nieruchomości pozwoli komfortowo przebrnąć przez każdy etap nabywania mieszkania, aż do finalizacji, czyli podpisania aktu notarialnego i odbioru kluczy przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.